Nakladatelství Dr. Josef Raabe s.r.o. – společně pro kvalitní vzdělávání

RAABE se v současné době úspěšně profiluje jako odborné pedagogické nakladatelství – specializujeme se na vydávání odborných publikací a metodických příruček pro učitele a ředitele MŠ a ZŠ a nově také pracovních sešitů pro podporu rozvoje našich dětí.

 

Naším dlouhodobým cílem je podpora kvality vzdělávání. Chceme být profesionálním a spolehlivým partnerem při řešení specifických i každodenních potřeb vedení škol, učitelů i dalších odborných pracovníků ve školství. V neposlední řadě pomáháme předškolákům, žákům, studentům i jejich rodičům.

 

Více o naší práci a nabídce se dozvíte na těchto stránkách. Vítáme Vás!

 

Naše nabídka

S naší nabídkou se můžete podrobně seznámit na následujících
samostatných stránkách, které jsou věnovány jednotlivým projektům:

 

dobraskola.raabe.cz
pracovnisesity.raabe.cz
kuliferda.raabe.cz
vzdelavani.raabe.cz
zdravotnictvi.raabe.cz

 

...nebo přímo pod těmito odkazy:

 

       

  

      

 

Nulté ročníky ZŠ chystá Chládek už pro pětileté

Dosud se přípravné ročníky v základních školách plnily zejména dětmi, které sice dosáhly šesti let, ale dostaly odklad povinné školní docházky. Do budoucna by se měly týkat už i pětiletých dětí, které by jinak mohly ještě rok chodit do školky. Alespoň s tím počítá ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Zároveň chce poslední předškolní rok vzdělávání zavést jako povinný. Nulté třídy by tedy mimo jiné ulehčily školkám.

více

Pětina dětí má odklad školní docházky, už to není ostuda – Tisková zpráva RAABE

Přibližně 30 tisíc dětí, které byly letos u zápisu, zůstane ve školce o rok déle. Počet prvňáků s odkladem se posledních deset let drží okolo 22 procent. Na rozdíl od minulosti totiž rodiče ani společnost odklad nevnímají jako selhání, ale naopak jako výhodu. Nejčastějším důvodem odkladu jsou poruchy řeči a pozornosti, chlapci přitom nastupují do školy o rok později třikrát častěji než dívky.

více

MŠMT udělilo záštitu naší konferenci ŠKOLNÍ ZRALOST 2014

Konferenci ŠKOLNÍ ZRALOST 2014, kterou pořádáme 24. dubna v Praze, byla udělena záštita od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pokud na konferenci ještě nejste přihlášeni, přijměte naše pozvání, kapacita se rychle plní.

více

Zveme Vás na konferenci ŠKOLNÍ ZRALOST 2014, kterou pořádáme 24. dubna v Praze

Konferenci na téma školní zralosti jsme připravili v rámci našeho programu na podporu rozvoje školní zralosti předškolních dětí. Na soustavnou a komplexní metodickou podporu této problematiky v oblasti předškolního vzdělávání se specializujeme již řadu let. Zkušenosti našich autorů, editorů a odborných konzultantů ve spojení s praktickými zkušenostmi učitelek a učitelů z mateřských škol jsme se nyní rozhodli soustředit do programu, který má za cíl pomoci pedagogům a jejich prostřednictvím také rodičům připravit děti co nejlépe na vstup do 1. třídy.

více

Literární a výtvarná soutěž 3001: PŘÍBĚH PLANETY

Náš partner Svět knihy, s.r.o. vyhlašuje v rámci kampaně Rosteme s knihou literární a výtvarnou soutěž pro děti a mládež 3001: PŘÍBĚH PLANETY. Úkolem dětí je napsat sci-fi povídku na téma budoucnosti planety Země. Jaký bude život na Zemi v roce 3001? Děti se mohou vyjádřit i výtvarně. Nejlepší práce budou oceněny na slavnostním vyhlášení výherců, které se uskuteční 16. 5. 2014 na veletrhu Svět knihy Praha 2014 na pražském Výstavišti.

více

Budou mít "Šmejdi" nad námi navrch i nadále?

Jak se vyhnout dluhům, které by nás mohly zlikvidovat? Je možné se ubránit praktikám "všehoschopných" obchodníků? Naučme sebe i své děti chovat se jako odpovědní spotřebitelé.

více

Stále více prvňáků nezvládne nástup do školy a vrací se do školky. Loni jich bylo 1100

Kornouty s cukrátky, školní aktovka a vítání žáků jsou symbolem prvního školního dne. Tisíce dětí se na školní režim těší, i když vlastně pořádně nevědí, co přesně je čeká. Většina z nich nové tempo ustojí, v posledních letech však přibývá těch, které se po prvním pololetí vrací do školky.

více

Nutit děti ve školce ke spánku je nepřípustné, říká úřad ombudsmana

BRNO - Nutit děti ve školce ke spánku, který patří v některých mateřských školách k poobědovým rituálům, je podle zástupce ombudsmana Stanislava Křečka nepřípustné. Křeček v úterý řekl, že pokud učitelky spánek po dětech nekompromisně vyžadují, mohou si na ně rodiče stěžovat na České školní inspekci.

více

Nový katalog edice DOBRÁ ŠKOLA na školní rok 2013/14 právě vychází!

V těchto dnech také na Vaši školu dorazí nový katalog edice DOBRÁ ŠKOLA.

více

Podklady k výuce témat dopravní výchovy v základních školách

Témata dopravní výchovy jsou v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání (RVP ZV) zpracována a vzhledem k tomu, že je problematika rozložena do několika vzdělávacích oblastí, může být koncepční příprava výuky pro učitele náročnější, proto je předkládán tento materiál jako vhodná pomůcka pro pedagogy k ucelené a efektivní realizaci dané problematiky. Návrhy cílů, dílčích výstupů a učiva jsou pouze doporučené. Je na každé škole, jak návrh využije pro úpravu svého ŠVP, pro plánování výuky a pro zajištění výsledků vzdělávání. Podklady pro výuku DV na ZŠ.docx  Tématem dopravní

více

Aktuality z konference ADHD

Kudy na konferenci ADHD

Připravili jsme pro Vás informace, jak se na konferenci ADHD dostat a kde…

Možnost ubytování v TOP HOTEL Praha

V rámci konference ADHD jsme pro Vás připravili možnost ubytování v TOP…

O přístupu k ADHD v České republice

Dítě s ADHD v předškolních a školních zařízeních řeší řadu…

Další články
NAŠE NABÍDKA

aktuality e-mailem

AKTUALITY
do e-mailu
ZDARMA

Odborné články a pozvánky na konference nebo semináře, nové informace o našich projektech.


Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním os. údajů dle zákona. 

Napište nám

Napište tento kód: 7594

Volejte(+420) 284 028 940 (+420) 284 028 941
Zobrazuji stranu 1 z 2
Starší článkyPoslední stránka