Nakladatelství Dr. Josef Raabe s.r.o. – společně pro kvalitní vzdělávání

RAABE se v současné době úspěšně profiluje jako odborné pedagogické nakladatelství – specializujeme se na vydávání odborných publikací a metodických příruček pro učitele a ředitele MŠ a ZŠ a nově také pracovních sešitů pro podporu rozvoje našich dětí.

 

Naším dlouhodobým cílem je podpora kvality vzdělávání. Chceme být profesionálním a spolehlivým partnerem při řešení specifických i každodenních potřeb vedení škol, učitelů i dalších odborných pracovníků ve školství. V neposlední řadě pomáháme předškolákům, žákům, studentům i jejich rodičům.

 

Více o naší práci a nabídce se dozvíte na těchto stránkách. Vítáme Vás!

 

Naše nabídka

S naší nabídkou se můžete podrobně seznámit na následujících
samostatných stránkách, které jsou věnovány jednotlivým projektům:

 

dobraskola.raabe.cz
pracovnisesity.raabe.cz
kuliferda.raabe.cz
vzdelavani.raabe.cz
zdravotnictvi.raabe.cz

  

MŠMT udělilo záštitu naší konferenci ŠKOLNÍ ZRALOST 2014

Konferenci ŠKOLNÍ ZRALOST 2014, kterou pořádáme 24. dubna v Praze, byla udělena záštita od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pokud na konferenci ještě nejste přihlášeni, přijměte naše pozvání, kapacita se rychle plní.

více

Zveme Vás na konferenci ŠKOLNÍ ZRALOST 2014, kterou pořádáme 24. dubna v Praze

Konferenci na téma školní zralosti jsme připravili v rámci našeho programu na podporu rozvoje školní zralosti předškolních dětí. Na soustavnou a komplexní metodickou podporu této problematiky v oblasti předškolního vzdělávání se specializujeme již řadu let. Zkušenosti našich autorů, editorů a odborných konzultantů ve spojení s praktickými zkušenostmi učitelek a učitelů z mateřských škol jsme se nyní rozhodli soustředit do programu, který má za cíl pomoci pedagogům a jejich prostřednictvím také rodičům připravit děti co nejlépe na vstup do 1. třídy.

více

Literární a výtvarná soutěž 3001: PŘÍBĚH PLANETY

Náš partner Svět knihy, s.r.o. vyhlašuje v rámci kampaně Rosteme s knihou literární a výtvarnou soutěž pro děti a mládež 3001: PŘÍBĚH PLANETY. Úkolem dětí je napsat sci-fi povídku na téma budoucnosti planety Země. Jaký bude život na Zemi v roce 3001? Děti se mohou vyjádřit i výtvarně. Nejlepší práce budou oceněny na slavnostním vyhlášení výherců, které se uskuteční 16. 5. 2014 na veletrhu Svět knihy Praha 2014 na pražském Výstavišti.

více

Budou mít "Šmejdi" nad námi navrch i nadále?

Jak se vyhnout dluhům, které by nás mohly zlikvidovat? Je možné se ubránit praktikám "všehoschopných" obchodníků? Naučme sebe i své děti chovat se jako odpovědní spotřebitelé.

více

Stále více prvňáků nezvládne nástup do školy a vrací se do školky. Loni jich bylo 1100

Kornouty s cukrátky, školní aktovka a vítání žáků jsou symbolem prvního školního dne. Tisíce dětí se na školní režim těší, i když vlastně pořádně nevědí, co přesně je čeká. Většina z nich nové tempo ustojí, v posledních letech však přibývá těch, které se po prvním pololetí vrací do školky.

více

Nutit děti ve školce ke spánku je nepřípustné, říká úřad ombudsmana

BRNO - Nutit děti ve školce ke spánku, který patří v některých mateřských školách k poobědovým rituálům, je podle zástupce ombudsmana Stanislava Křečka nepřípustné. Křeček v úterý řekl, že pokud učitelky spánek po dětech nekompromisně vyžadují, mohou si na ně rodiče stěžovat na České školní inspekci.

více

Nový katalog edice DOBRÁ ŠKOLA na školní rok 2013/14 právě vychází!

V těchto dnech také na Vaši školu dorazí nový katalog edice DOBRÁ ŠKOLA.

více

Podklady k výuce témat dopravní výchovy v základních školách

Témata dopravní výchovy jsou v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání (RVP ZV) zpracována a vzhledem k tomu, že je problematika rozložena do několika vzdělávacích oblastí, může být koncepční příprava výuky pro učitele náročnější, proto je předkládán tento materiál jako vhodná pomůcka pro pedagogy k ucelené a efektivní realizaci dané problematiky. Návrhy cílů, dílčích výstupů a učiva jsou pouze doporučené. Je na každé škole, jak návrh využije pro úpravu svého ŠVP, pro plánování výuky a pro zajištění výsledků vzdělávání. Podklady pro výuku DV na ZŠ.docx  Tématem dopravní

více

Hlavní výhra z našeho slosování má již svého majitele!

Dne 17. září jsme předávali hlavní výhru z našeho slosování respondentů dotazníkového šetření IDV.

více

KuliFerda míří do mateřských škol!

První tři čísla pracovních sešitů KuliFerda pro školní rok 2013/2014 začala v minulém týdnu putovat do mateřských škol po celé republice.

více
NAŠE NABÍDKA

aktuality e-mailem

AKTUALITY
do e-mailu
ZDARMA

Odborné články a pozvánky na konference nebo semináře, nové informace o našich projektech.


Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním os. údajů dle zákona. 

Napište nám

Napište tento kód: 0155

Volejte(+420) 284 028 940 (+420) 284 028 941