Menu
Nákupní košík

Práce s žáky s odlišným mateřským jazykem | Lektorka webináře: Mgr. Jana Rohová

 Klikněte >>ZDE<< a zpětně zhlédněte nahraný webinář, který zavěsíme  13. 02. 2023.


Název webináře: Práce s žáky s odlišným mateřským jazykem 

Lektorka: Mgr. Jana Rohová


Anotace webináře:

Máte ve své třídě žáka-cizince, nebo v mateřské škole dítě-cizince? Chcete poznat možnosti, jak můžete pracovat s žákem-cizincem nejen ve výuce češtiny? Hledáte tipy a rady, jak snadněji začlenit dítě/žáka-cizince do kolektivu třídy? Rádi byste uvítali radu, kam se obrátit na odbornou pomoc a jak třeba zpracovat plány podpory? Máte zájem o ukázky praktických pracovních listů pro dítě-cizince a pomůcek pro výuku českého jazyka žáka-cizince? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, tak pro Vás všechny je určen bezplatný webinář, který se zaměřuje na žáka-cizince ve Vaší třídě. Webinářem Vám provede zkušená lektorka a autorka řady publikací na téma dítě/žák-cizinec Mgr. Jana Rohová. Poukáže na pomůcky a publikace, které se věnují práci s žákem-cizincem. Více na toto téma naleznete v publikaci Nový žák-cizinec v mé třídě, Dítě-cizinec v mateřské škole, Mluvnice pro žáka-cizince na 1. stupni ZŠ a novince září 2020 Obrázkový slovník pro cizince.

Obsah webináře:

1. Seznámení s pojmem žák – cizinec s odlišným mateřským jazykem.

2. Seznámení s platnou legislativou v ČR i SR.

3. Organizace, které mohou pomoci. Pedagogicko-psychologická poradna – spolupráce, tvorba IVP.

4. Jak na hodnocení žáka- cizince.

5. Pomůcky, metody práce.

6. Práce s kolektivem třídy – začlenění žáka – cizince.

7. Materiály vytvořené pro ČR i SR: učebnice nakladatelství RAABE pro MŠ, ZŠ, mluvnice, novinka obrázkový slovníček – vytvořený zejména pro ukrajinské žáky. Praktické ukázky pracovních listů z učebnic a tvorby IVP. 


Pro koho webinář doporučujeme:

Webinář je určen pedagogům 1. stupně ZŠ, pedagogům MŠ, asistentům pedagoga, vychovatelům ve ŠD, rodičům žáků a českým školám v zahraničí.