Poslední měsíce byly pro všechny lidi na světě něčím výjimečné. Na celém světě byla pandemie koronaviru. Mnozí dospělí pracovali z domu a hodně malých předškoláků nechodilo do školky jako obvykle, ale také zůstali doma.

V čase koronavirové pandemie jsme se naučili spolupracovat, pomáhat si víc než obvykle a také jsme se naučili být k sobě ohleduplní, abychom chránili zdraví své i zdraví jiných lidí.

V pracovním sešitě Filípek a zavřená školka si můžete přečíst krátký příběh, ze kterého se dozvíte mnoho užitečných informací o tom, jaká pravidla a doporučení musíme všichni dodržovat, abychom pandemii koronaviru zvládli co nejlépe.

Přejeme vám, abyste se spolu s Filípkem dozvěděli nejen spoustu nových a poučných informací, ale i pobavili při kreslení a řešení zajímavých tvořivých úloh.

Vaši autoři

 

Kdo je Filípek?

Kdo je Filípek? Filípek je chytrý chlapec, je mu pět let a chodí do mateřské školy jako všichni velcí předškoláci. Ve školce se učí kreslit pěkné obrázky, zpívat veselé písničky, učí se objevovat a zkoumat svět okolo sebe. Filípek chodí velmi rád na procházky, ale nejradši dovádí se svými kamarády na dětském hřišti u školky. Filípek chodí do školky moc rád, protože v ní má hodně kamarádů a je tam velká zábava.

Když si Filípek něco umíní, musí toho dosáhnout. Když se Filípek chce něco dozvědět, ptá se, dokud nedostane odpověď. Tak je to i dnes.

Filípek je chytrý předškolák,

jako každý ví,

na úlohy, na otázky

hravě odpoví.

 

Čisté ručičky

Filípkova sestra Adéla je osmačka. Adéla se učí na samé jedničky a v pokoji má spoustu chytrých a poutavých knih. Dnes se bude Adéla učit z domova. Paní učitelka bude vysvětlovat učivo Adéle a Adéliným spolužákům skrz monitor počítače.

„Adélo, podívej, nakreslil jsem obrázek koronaviru,“ pochlubil se Filípek obrázkem, který nakreslil.


„Jéééj, jsi moc šikovný, Filípku. Obrázek koronaviru se ti opravdu povedl.“

„Adélo, proč je koronavirus nebezpečný?“

Filípek ví, že se od Adély vždy dozví něco moudrého.

 

Mohlo by Vás zajímat

Ukázka z pracovního sešitu Filípek a zavřená školka s podtitulem Jak se chráníme před koronavirem přináší pro děti předškolního věku formou příběhu o Filípkovi poučné informace na téma pandemie covid-19.

CO UŽ VÍM? aneb informační letáky na téma covid-19 určené dětem předškolního věku a i prvňáčkům ZDARMA ke stažení v našem e-shopu.

Záznam webináře Ochrana zdraví s předškoláky a malými školáky hravě a poutavě zobrazíte v sekci webináře na našem webu.