Zavřená školka

Jedno ráno bylo v rodině Prokopcových všechno nějak jinak. Filípek už věděl, že maminka a tatínek zůstávají celý den doma jen o víkendu. V sobotu spolu celá rodinka chodívají na výlety a v neděli mají společný sváteční oběd. Přes týden chodí rodiče do práce. Dnes je pondělí, pracovní den, a Filípkův táta Arnold a máma Kamila nejdou do práce jako jindy, ale budou pracovat z domu. Filípkova starší sestra Adéla také zůstala doma. A co je nejzvláštnější, ani Filípek dnes nešel do školky tak jako každé ráno. Co se děje? Proč jsou dnes všichni doma? Je dnes sváteční den? Filípek to musí zjistit...

"Dobrý den, vážení diváci. Poslechněte si nejnovější zprávy. Na celém světě je pandemie koronaviru. Koronavirus je velmi nakažlivý. Šíří se vzduchem, proto je třeba chránit si zdraví a zůstat doma. Mateřské i základní školy budou ode dneška zavřené. Všechny děti a žáci zůstanou doma, dokud se pandemická situace nezlepší.

Koronavirus neumí běhat ani nás nemůže honit jako nebezpečný pes. Koronavirus se šíří vzduchem, a když ho chytneme, začneme kašlat a kýchat a z nosu nám začne téct rýma. Před koronavirem se chráníme tak, že zůstaneme v bezpečí doma."

Aha! Koronavirus! Už jsem to zjistil. Může mě chytit jako nebezpečný pes? Umím rychle běhat, já před koronavirem uteču.

Já se koronaviru nebojím. Už vím, co udělám. Školka je zavřená, zůstanu doma, dokud koronavirus nezmizí.


Řešíme úlohy s Filípkem

Prohlédni si Filípkův pokoj a vyjmenuj, co všechno v pokoji vidíš. Filípek je teď doma a má čas uklidit si hračky ve svém pokoji. Pomoz Filípkovi uložit hračky a věci v pokoji na správné místo podle pokynů u obrázků. Obrázek Filípkova pokoje vybarvi.Prohlédni si nedokreslené obrázky hraček ve čtvercové síti. Které hračky jsi rozpoznal? Pomoz Filípkovi dokreslit druhou polovinu obrázků hraček.

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Ukázka z pracovního sešitu Filípek a zavřená školka s podtitulem Jak se chráníme před koronavirem přináší pro děti předškolního věku formou příběhu o Filípkovi poučné informace na téma pandemie covid-19.

CO UŽ VÍM? aneb informační letáky na téma covid-19 určené dětem předškolního věku a i prvňáčkům ZDARMA ke stažení v našem e-shopu.

Záznam webináře Ochrana zdraví s předškoláky a malými školáky hravě a poutavě zobrazíte v sekci webináře na našem webu.