WEBINÁŘ ZDARMA: Jak podpořit a nepromeškat rozvoj smyslů, řeči a myšlení u předškoláků 

Podtitul: aneb Náměty na činnosti pro rozvíjení kognitivních procesů dětí

Zpětné zhlédnutí webináře je ZDE.

Lektor: Mgr. Hana Nádvorníková

Trvání (v minutách): 80 minut 


Anotace webináře:

Předškolní věk představuje senzitivní období pro rozvoj mnoha kognitivních procesů, zejména smyslů, řeči a myšlení. To znamená, že v tomto věku má dítě vytvořené takové předpoklady  pro jejich rozvoj, které se již v pozdějším věku nebudou opakovat. Proto bychom je neměli promeškat.

Cílem webináře je přinést důležité aspekty a informace, proč je právě oblast kognitivních procesů třeba rozvíjet a co dítěti přináší pro jeho dalších vývoj včetně úspěšného nástupu do základní školy.   

Webinářem Vás provede zkušená a oblíbená lektorka Mgr. Hana Nádvorníková. Nabídne Vám příklady činností, jimiž kognitivní procesy u dětí můžeme rozvíjet a posilovat a také metodické tipy a doporučení, jež některé činnosti blíže doplňují a upozorňují na možná rizika.

Co jsou tedy kognitivní činnosti? Najdeme pro tuto oblast oporu v RVP PV? Společně krátce nahlédneme do tajů rozvoje kognitivních procesů, a to z pohledu metod, postupů a současných principů předškolního vzdělávání, kterými je možné kognitivní procesy u dětí rozvíjet. 

Otevřeme si tak cestu k hlubšímu porozumění kognitivních procesů pro celkový rozvoj dítěte.

Pro koho webinář doporučujeme:

Webinář je určen především pedagogům mateřských škol, studentům oborů  předškolního vzdělávání, učitelům přípravných tříd, asistentům pedagoga MŠ, ale vhodný je i pro rodiče předškoláků.