Zajímá Vás inkluze a inkluzivní vzdělávání? Pak Vás potěší informace, že ve dnech 22. - 28. října 2018 proběhne kampaň "Týden pro inkluzi". Nakladatelství Raabe se akce rozhodlo rovněž zúčastnit. Jak? Dozvíte se v článku!

V týdnu od 22. do 28. října proběhne již šestý ročník kampaně Týden pro inkluzi. Do kampaně se může zapojit každá vysoká, střední i základní škola, mateřské školy, neziskové organizace, veřejné instituce a také třeba kulturní, sportovní i volnočasové spolky. Akci pořádá nezisková organizace Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.

Kampaň dle organizátora představuje myšlenku společného vzdělávání všech dětí nenásilnou a přívětivou formou. Zapojuje ty, kdo se začleňováním žáků a studentů s postižením či znevýhodněním přicházejí do styku každý den – především děti samotné a jejich rodiče, učitele, budoucí učitele a další pracovníky ve školství či vedoucí různých kroužků a oddílů.

Kampaň přímo propojuje školy, neziskové organizace, pedagogické fakulty a další instituce, aby pozitivní, nekonfliktní a hravou formou představila myšlenku začleňování dětí se znevýhodněním do běžných škol.

V rámci minulých ročníků se s přednáškami a semináři pro své studenty zapojily všechny pedagogické fakulty napříč Českou republikou. Děti z mateřských, základních i středních škol se hravou formou dozvěděly, jak se žije jejich spolužákům se znevýhodněním a pro odborníky, veřejnost i média uspořádaly různorodý program neziskové organizace.

Letos se do akce hodláme zapojit i my v Nakladatelství Raabe! Týden pro inkluzi jsme se rozhodli od 22. do 28. října podpořit prostřednictvím slevy na vybrané publikace vztahující se k inkluzi. Více informací naleznete brzy na našem webu i Facebooku.

Seznam zlevněných publikací Nakladatelství Raabe vztahujících se k inkluzi v termínu 22. - 28. října 2018:

Školní zralost a její diagnostika Procvičování učiva pro 1. ročník ZŠ Procvičování učiva pro 2. ročník ZŠ Procvičování učiva pro 3. ročník ZŠ
Procvičování učiva pro 4. ročník ZŠ Procvičování učiva pro 5. ročník ZŠ Předškolák se speciálními vzdělávacími potřebami Školák se speciálními vzdělávacími potřebami
Asistent pedagoga Inkluze a kariérové poradenství Český jazyk Anglický jazyk
Nápravná cvičení - český jazyk a literatura Řečové a komunikační obtíže SPU a ADHD Vzdělávání žáka s SVP

Všechny publikace najednou zobrazíte také v samostatné kategorii TÝDEN PRO INKLUZI.

Seznam zlevněných pracovních sešitů najdete v samostatném článku e-shopu Pracovní sešity