WEBINÁŘ ZDARMA: Cizinec v základní a mateřské škole

Podtitul: Příklady dobré praxe pro výuku a tipy pro začlenění dítěte a žáka-cizince do české školy 

Datum: čtvrtek 25. 08. 2022, od 17 hodin

Lektor: Mgr. Jana Rohová

Trvání (v minutách): 80 minut 

REGISTRACE

Anotace webináře:

Máte ve své třídě žáka-cizince, nebo v mateřské škole dítě-cizince? Chcete poznat možnosti, jak můžete pracovat s žákem-cizincem nejen ve výuce češtiny? Hledáte tipy a rady, jak snadněji začlenit dítě/žáka-cizince do kolektivu třídy? Rádi byste uvítali radu, kam se obrátit na odbornou pomoc a jak třeba zpracovat plány podpory? Máte zájem o ukázky praktických pracovních listů pro dítě-cizince a pomůcek pro výuku českého jazyka žáka-cizince?

Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, tak pro Vás všechny je určen bezplatný webinář, který se zaměřuje na žáka-cizince ve Vaší třídě.

Webinářem Vám provede zkušená lektorka a autorka řady publikací na téma dítě/žák-cizinec Mgr. Jana Rohová. Poukáže na pomůcky a publikace, které se věnují práci s žákem-cizincem. Více na toto téma naleznete v publikaci Nový žák-cizinec v mé třídě, Dítě-cizinec v mateřské škole a v novince jara 2022 Mluvnice pro žáka-cizince na 1. stupni ZŠ a připravované novince Obrázkový slovník pro cizince.


Program webináře:

  1. Seznámení s pojmem dítě a žák-cizinec s odlišným mateřským jazykem.
  2. Seznámení s platnou legislativou v ČR i SR pro mateřské a základní školy.
  3. Organizace, které mohou pomoci.
  4. Pedagogicko-psychologická poradna – spolupráce, tvorba IVP.
  5. Jak na hodnocení žáka-cizince.
  6. Pomůcky, metody práce pro mateřské a základní školy.
  7. Práce s kolektivem třídy – začlenění žáka-cizince a dítěte-cizince.
  8. Učebnice nakladatelství Raabe v ČR a SR pro práci s žáky s odlišným mateřským jazykem pro MŠ, ZŠ, mluvnice, novinka obrázkový slovníček – vytvořený zejména pro ukrajinské žáky.
  9. Praktické ukázky pracovních listů z učebnic a tvorby IVP. 


Pro koho webinář doporučujeme:

Webinář je určen pedagogům 1. stupně ZŠ, asistentům pedagoga, vychovatelům ve ŠD, rodičům žáků a českým školám v zahraničí.