Menu
Nákupní košík

TÉMATA ZŠ RSS Feed

SuperAdministrátor 28 Sep 0 96
WEBINÁŘ ZDARMA: Jak na školní hodnocení s Líným učitelem?Datum: pondělí 17. 10. 2022, od 17 hodinLektor: Mgr. Robert Čapek, Ph.D.Trvání (v minutách): 80 minut REGISTRACEAnotace webináře:Jste učitelé a..
SuperAdministrátor 28 Sep 0 97
WEBINÁŘ ZDARMA: Vzdělávaní cizinců. Jak na to?Podtitul: Jak do běžné třídy začlenit žáky s odlišným mateřským jazykem?Datum: pondělí 06. 10. 2022, od 17 hodinLektorka: Mgr. Jana RohováTrvání (v minutá..
SuperAdministrátor 28 Sep 0 88
Vzájemné hodnocení žáků má obrovský význam pro učení. Žák, který se učí hodnotit druhé, se zároveň učí vyhýbat se jejich chybám a inspirovat se tím dobrým. Prohlubují se dovednosti komunikační, schopn..
SuperAdministrátor 21 Sep 0 118
Dovednost sebehodnocení je jistě důležitější než pasivní přijímání známek od učitele. Objektivně a věcně hodnotit vlastní práci je něco, co si člověk nese sebou stále. Ze školy až do časů, kdy v jeho ..
SuperAdministrátor 07 Sep 0 139
Co v praxi znamená „integrace“ žáka?Integrace znamená v překladu „začlenění“ žáka se speciálními výchovně-vzdělávacími potřebami do běžné třídy. O speciálních výchovně-vzdělávacích potřebách mluvíme v..
SuperAdministrátor 25 Aug 0 1764
Milí pedagogové, pracovníci ve školství, zvídaví rodiče a další fanoušci Raabe a kvalitního vzdělávání!Rádi bychom Vám představili NOVINKY RAABE ROKU 2022. A věříme, že se máte na co těšit. :) A nabíz..
SuperAdministrátor 24 Aug 0 282
O asistentech pedagoga se v poslední době hodně hovoří, a to zejména v souvislosti s inkluzí. Vzhledem k častým zmatkům a mýtům kolem pedagogických asistentů přinášíme článek zaměřený na tři typy asis..
SuperAdministrátor 17 Aug 0 115
Práce se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami je pro pedagoga vždy svým způsobem náročná a vyžaduje značné množství pedagogického umu a trpělivosti. Asi nejčastěji se potíže žáků s SVP objevují ..
SuperAdministrátor 11 Aug 0 961
WEBINÁŘ ZDARMA: Cizinec v základní a mateřské školePodtitul: Příklady dobré praxe pro výuku a tipy pro začlenění dítěte a žáka-cizince do české školy Datum: čtvrtek 25. 08. 2022, od 17 hodinLektor: Mg..
SuperAdministrátor 07 Aug 0 368
Ve skupině, jako je třída, ale ani jinde, nelze nekomunikovat. Vším, co řekneme, uděláme, ale i neuděláme, vysíláme nějaké poselství. Učitel má ještě těžší postavení v tom, že je na něj po celou dobu ..
SuperAdministrátor 18 Jul 0 232
Žádná třída, kterou učitel na své profesní dráze potká, není identická. Sociální školní klima třídy, termín často používaný, se dotýká sociálních jevů, psychologického prostředí ve skupině. Na klima j..
SuperAdministrátor 11 Jul 0 538
Schopnost přesouvat a rozdělovat pozornost na více zdrojů informací nebo na různé aktivity se rozvíjí později. Její vývoj závisí na dosažení určité úrovně exekutivních funkcí, k němuž dochází na konci..
Zobrazuji 1 až 12 z 147 (celkem stran 13)